MEPA

Vaidmenų žaidimas „Balsuojam“!

Jotvingių gimnazijoje vyko vaidmenų žaidimas „Balsuojam!“. Žaidimą vedė Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje darbuotoja Natalija Bružienė. Pristatymo pradžioje viešnia mokiniams papasakojo apie patį Europos Parlamentą, jo sudėtį, Europos Parlamento narių ir partijų įvairovę, balsavimo tvarką, kokias sritis jų darbas apima.

Po pristatymo, praplėtę savo žinias apie Europos Parlamento darbą, mokiniai buvo pasiruošę žaisti žaidimą „Balsuojam“. Žaidimo tikslas buvo atsidurti Europos Parlamento nario „kailyje“ ir pabandyti dirbant komandoje ir atstovaujant skirtingoms partijoms pasiekti kompromisą dėl tam tikrų problemų sprendimo. Dalyviai buvo padalinti į tris Europos Parlamento frakcijas: mėlynieji- Laisvosios rinkos partija, žalieji- Žaliųjų partija ir raudonieji – Žmonių gerovės partija. Diskutuodami partijose ir komitetuose mokiniai turėjo išdėstyti argumentus, kodėl jis sutinka su siūlymais arba kodėl yra prieš juos. Pabaigoje kiekvienos grupės pirmininkas turėjo pristatyti komiteto priimtus sprendimus dėl vienos iš problemų ir juos pagrįsti. Kitų komitetų nariai drąsiai dėstė savo svarstymus, kartu taisė ir tobulino galutines direktyvas. Paskelbus jas, vyko balsavimas, kuris nulėmė direktyvų priėmimą arba atšaukimą.

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!" suteikia galimybę moksleiviams išbandyti save daugiašalių derybų aplinkoje. Tapdami skirtingų šalių ir politinių pažiūrų europarlamentarais trumpam laikui, turėdami sprendimo reikalaujančią problemą, kurią būtinai turi išspręsti nepaisydami skirtumų, žaidimo dalyviai mokosi kompromiso meno, ieško būdų sutaikyti skirtumus ir kompensuoti galimus praradimus.
Vaidmenų žaidimo metu moksleiviai turėjo galimybę pasimatuoti politiko bei derybininko kostiumą.

Virginija Svinkūnienė
Istorijos mokytoja metodininkė