Neformalusis vaikų švietimas

Neformaliojo vaikų švietimo grupės

Neformaliojo vaikų švietimo paskirtis – tenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais.

Neformaliojo vaikų švietimo programas vykdo muzikos, dailės, meno, sporto, kitos mokyklos, laisvieji mokytojai, kiti švietimo teikėjai.

Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija (atsisiųsti)

Neformalusis vaikų švietimas Lietuvoje. Faktai, interesai, vertinimai (atsisiųsti)

Vaikų užimtumo organizavimas (atsisiųsti)

Neformaliojo vaikų švietimo organizavimo tvarkos aprašas (atsisiųsti)

Neformaliojo vaikų švietimo grupių ir mokinių poreikiams skirtų konsultacijų tvarkaraštis
2023-2024 m. m. (atsisiųsti)

japonu

Dramos studija „Taškas“

Spektaklių kūrimas, dalyvavimas gimnazijos šventėse, miesto renginiuose, teatrų konkursuose, festivaliuose, projektuose. Čia tampama pačiu tikriausiu aktoriumi ar aktore!

Vadovai – prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Marytė Stasiukynienė ir teatro vyresnysis mokytojas Jonas Gaižauskas

Gamta aplink mus

Pasirenkamojo dalyko „Tiriamoji ekspedicija“ praktinė veikla už mokyklos sienų.

Vadovės –  biologijos mokytoja metodininkė Lina Rutkauskaitė, geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Baciuškienė, geografijos ir ekonomikos mokytoja metodininkė Virginija Klusevičienė

gamta_aplink_mus.jpg

VGTU klasė: fizikos kryptis

VGTU klasės veiklos įgyvendinimas fizikos srityje. Vizitai VGTU, bendros paskaitos, laboratoriniai darbai, karjeros konsultacijos, ekskursijos, dalyvavimas atvirų durų dienose, dėstytojų vizitai gimnazijoje.

Vadovė – fizikos mokytoja metodininkė Irena Ribinskienė (301 kab.)

Robotika

Skaitmeniniai projektai, robotų projektavimas, konstravimas ir programavimas.

Vadovas – informacinių technologijų mokytojas metodininkas Rolandas Bartkus (211 kab.)

Robotika

Šokių studija

Linijiniai ir šiuolaikiniai šokiai. Dalyvavimas gimnazijos šventėse, miesto renginiuose, konkursuose, projektuose, festivaliuose.

Vadovė – vyresnioji fizinio ugdymo ir šokio mokytoja Daimantė Raižienė

Kūno rengyba ir aerobika mergaitėms

Dalyvavimas sporto šventėse, konkursuose, projektuose, festivaliuose.

Vadovė – kūno kultūros mokytoja metodininkė Daiva Dunčikienė

Kūno rengyba ir aerobika mergaitėms

Žurnalistai

Jaunieji gimnazijos žurnalistai

Rašo straipsnius apie ugdomąją veiklą, sportą, meną, ima interviu iš mokytojų ir mokinių, kuria informacines žinutes, ieško medžiagos ir ją pristato ne tik mokyklos, bet ir miesto bei apskrities spaudai, internetinėms svetainėms.

Individuali kūrybinė veikla I─IV kl. mokiniams, filmuoti siužetai, kūrybinių darbų pristatymas, tekstų redagavimas, publikavimas ir organizacinė veikla – turininga kasdienybė.

Jaunieji žurnalistai savo darbais garsina Jotvingių gimnaziją.

Jaunųjų žurnalistų būrelio vadovė Daiva Baliukonytė (217 kab.)

Vokalinė studija

Šiuolaikinės dainos, koncertinė veikla, konkursai ir socialinės akcijos.

Vadovė – muzikos mokytoja metodininkė Daiva Miklaševičienė (220 kab.)

Vokalinė studija

Šaulių būrelis

Vadovė – Amanda Putelytė

Ispanija ir ispanų kalba per VideoEle

Internetinės svetainės VideoEle pagalba mokiniai mokosi ispanų kalbos, susipažįsta su Ispanija ir ispanakalbėmis šalimis bei jų kultūra, klausosi ispaniškų dainų, žaidžia interaktyvius žaidimus, padedančius mokytis ispanų kalbos.

Vadovė – ispanų kalbos vyr. mokytoja Loreta Kašėtienė (118 kab.)

Ispanija ir ispanų kalba per VideoEle