ERASMUS+

Projekto ,,Go europe Green with EPAS“ komandos vizitas Kroatijoje

Projekto ,,Go europe Green with EPAS“ komandos vizitas Kroatijoje

Splite susitiko visų trijų projekto šalių – Lietuvos, Kroatijos ir Graikijos – atstovai.

Kroatija yra viena iš ekologiškai švariausių Europoje ir yra neprilygstama rekordininkė pagal Nacionalinių parkų kiekį, jų čia septyni. Kadangi projekto tikslas – ekologiniai maršrutai, tai ir veikla buvo orientuota į ekologiją - gamtos, kultūros vertybių lankymas, stengiantis kuo mažiau paveikti natūralias vietovės sąlygas. Ekologinis keliavimas apima keliavimą saugomose gamtinėse teritorijose, augalų, gyvūnų stebėjimą, vietinės kultūros ir tradicijų pažinimą bei aplinkos puoselėjimą.

Pirmoji veiklų diena prasidėjo nuo susipažinimo su Splito miesto istorija. Po pažinties su miestu IV Marko Marulic gimnazijoje vyko Ekoland simuliacija, jos metu pasidalinę į tarptautines komandas mokiniai diskutavo apie ekologines problemas ir jų sprendimo būdus. Dienos veiklas užbaigė orientacinis žaidimas Splito senamiestyje, kurio metu projekto dalyviai dar labiau susipažino vieni su kitais ir patobulino darbo komandoje įgūdžius.

Antroji diena projekto "Go Europe Green with EPAS" komandai taip pat buvo labai aktyvi ir turininga: rytas prasidėjo kopimu į Marjan kalną, kurio metu gidė papasakojo apie jo atsiradimą ir svarbą Kroatijos žmonėms - tai yra vienas didžiausių žmogaus pasėtų miškų. Po pietų gimnazijoje, dalyviai buvo supažindinti su SWAY programa ir gavo naują užduotį. Užduotis buvo gan įdomi. Mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupes ir turėjo rasti tam tikras vietas (istorines, kultūrines, žaliąsias zonas) Diokletiano rūmuose. Po sėkmingai įveiktų užduočių buvo įteikti užduoties atlikimo sertifikatas.

Trečioji mobilumo diena, buvo labai intensyvi – įveikta virš 30 tūkst. žingsnių. Buvo aplankytas Krka nacionalinis parkas – vienas įspūdingiausių natūralios gamtos parkų Kroatijoje. Krka yra šimtmečius gyvavusi ekosistema, kurią kroatai puoselėja kaip labai didelę vertybę. Į nacionalinį parką gali patekti visi, tačiau jį riboja labai griežtos taisyklės, kurių nesilaikymas gali užtraukti dideles baudas. Popietę projekto dalyviai vyko Šibeniko miestą. Šibenikas garsėja įspūdingomis tvirtovėmis ir architektūra. Kultūros paminklų sąrašas iš turiningos miesto istorijos yra ilgas, bet didelį įspūdį paliko aplankyta Šv. Jokūbo katedra, kuri kartu su įtvirtinimais yra įtraukta į UNESO Pasaulio paveldo sąrašą.

Paskutinis dienos objektas - lankytojų centras „Kanal St. Ante'', kur mokiniai susipažino su nuolat veikiančia interaktyvia paroda „ Upės ir jūros prisilietimas “. Čia projekto dalyviai pasinėrė į jausmingą atmosferą, lyg vaikščiotų po jūros dugno rekonstrukciją, apsuptą animacinių midijų ir sepijų, vėžlių ir delfinų, atgyjančių scenografinėse projekcijose. Per interaktyvius eksponatus, 3D animaciją, modelių rekonstrukcijas, žaidimus ir virtualios realybės stotis atrodė, kad pasinerta į jūros dugną, kur atrandama saugomos teritorijos ekosistemos ir suprantama cheminės ir triukšmo taršos bei nykstančių gamtosaugos problemos.

Paskutinę vizito dieną Marko Marulic gimnazijoje pasiskirstę į grupes projekto dalyviai iš Lietuvos, Kroatijos ir Graikijos aptarė įvykdytas veiklas ir dėliojo ekologinius maršrutus Kroatijoje. Projekto dalyviai priėjo išvados, kad Kroatijos landšaftas ypač tinkamas žygiams pėsčiomis. Vaikštinėjant kalnuotomis vietovėmis ir nacionalinių parkų takeliais galima geriau susipažinti su šalies gamta ir gyvenimu.

Paskutinis užsiėmimas - dalyvavimas edukacijoje ,,Nadalina" šokolado fabrike, kur dalyviai ragavo gardžių šokolado gaminių ir turėjo progą iš natūralių ingredientų ir prieskonių patys pasigaminti saldėsį.

Projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai. Projektas "Go Europe Green with EPAS" finansuojamas ES lėšomis.

Istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė


Spausdinti  
Image