TUC

Gimnazijoje įgyvendinamas projektas „Bendruomenė, kuriai prireikė vizų į gyvenimą“

Sausio mėnesį lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Bartkienė, padedama ir palaikoma bendraminčių, parašė projektą „Bendruomenė, kuriai prireikė vizų į gyvenimą“.

Finansinę paramą jam skyrė Olgos Lengyel institutas (www.toli.us ). Ši organizacija organizavo seminarą Lietuvos mokytojams „Praeities pamokos – ateities labui“. Seminaro dalyviai gavo žinių apie Holokaustą, žmogaus teises ir galėjo jomis pasidalinti su savo mokiniais. Projekte buvo numatyta Jotvingių gimnazijos mokinius supažindinti su Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veikla, pasiūlyti jiems kelionę į Sugiharos muziejų. Deja, dėl Lietuvoje ir visame pasaulyje kilusios Corona viruso grėsmės ir paskelbto karantino į muziejų neišvykome. Olgos Lengyel instituto iš Jungtinių Amerikos Valstijų skirtas lėšas panaudojome įsigydami gimnazijos bibliotekai knygų. Jų siunta jau pasiekė gimnaziją ir visi mokiniai bei mokytojai gali pasirinkti sau patinkančią. Sąrašas labai platus: čia rasite ir istorinių leidinių apie Lietuvos žydus Antrojo pasaulinio karo metais, ir grožinių kūrinių, jau tapusių bestseleriais. Kad šios knygos kelia susidomėjimą, byloja toks faktas, jog vos surengus šių knygų parodą mokiniai jau pageidavo vieną ar kitą pasiimti ir skaityti. Viliamės, kad knygose papasakotos istorijos paskatins mokinius susimąstyti apie žmogaus teises, apie tai, kad visos tautos pasaulyje yra svarbios. Mokytojai taip pat ras vertingos medžiagos pamokoms. Mes turime siekti, kad istorija, nutikusi žydų tautai Antrojo pasaulinio karo metais, nepasikartotų jokios tautos istorijoje.

Rima Bartkienė, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė