TUC

Tolerancijos ugdymo centrams – 20 metų

Alytaus Jotvingių gimnazijos Tolerancijos centro koordinatorė Rima Bartkienė lapkričio 15 d. dalyvavo LR Vyriausybės rūmuose vykusiame Tolerancijos ugdymo centrų dvidešimtmečio minėjime. Minėjimą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Renginyje dalyvavo LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Sveikindama susirinkusius Ministrė pirmininkė sakė, kad negalima nepamiršti skaudžių ir nepatogių istorijos puslapių, nes tai pamokos ir perspėjimai, kuriuos privaloma girdėti ir įsisąmoninti siekiant, kad praeities klaidos nesikartotų. „Šiandien minime 20 metų Tolerancijos ugdymo centrų sukaktį Lietuvoje. Nuoširdžiai džiaugiuosi aktyvia centrų veikla, skleidžiama bendruomeniškumo ir pagarbos kitam žinia, puoselėjama istorine atmintimi, ugdomu pilietiškumu. Esate tiltai tarp mūsų istorijos ir kuriamos ateities Lietuvos. Esu įsitikinusi, kad, pažindami aplinkinį pasaulį ir jo bei savo istoriją, mes galime statyti daug tvirtesnius ir tvaresnius ateities pamatus, tapti solidaresne ir atviresne pilietine visuomene, apsibrėžti ir sustiprinti savo europietišką tapatybę. Dėkoju visiems, kurie prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo“, – sakė I. Šimonytė. Seniausiai įkurtiems TUC buvo įteiktos Lietuvos istorinės vėliavos.

Už nuotraukas dėkojame Laimai Penek

TUC koordinatorė Rima Bartkienė